13.11.2024 r.
Wawrzyny Pracy Organicznej 2024
W dniu 13.11.2024 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia Wawrzynów Pracy Organicznej. Unia Wielkopolan nagradza w ten sposób osoby zaangażowane w życie lokalnej społeczności i podtrzymujące tradycje sprzed lat.
Laureatami tegorocznej edycji zostali:
– w kategorii kultury – dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie Jan Maćkowiak,
– za pracę na rzecz wspólnot lokalnych – organizator koncertów charytatywnych prof. Krzysztof Hajder z UAM,
– za partnerską formułę budowania gospodarki – prezes Fundacji Zakłady Kórnickie dr Damian Grzybek,
– wawrzyn honorowy – prof. Marian Gorynia.
Więcej informacji [TUTAJ]
[TUTAJ]
[TUTAJ]
Więcej o Unii Wielkopolan [TUTAJ]
10.11.2024 r.
Nominacje profesorskie
W dniu 6.11.2024 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W uroczystości uczestniczył prof. Marian Gorynia, który reprezentował Radę Doskonałości Naukowej jako jej wiceprzewodniczący.
Więcej informacji oraz lista osób z nominacjami profesorskimi [TUTAJ].
7.11.2024 r.
KUJAWSKO-POMORSKIE FORUM INNOWACJI, NAUKI, BIZNESU I SAMORZĄDU – FINBiS 2024
W dniach 5-7.11.2024 odbyło się Kujawsko-Pomorskie Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu. Organizatorem wydarzenia było Kujawsko-Pomorskie Centrum Naukowo-Technologiczne im. prof. Jana Czochralskiego sp. z o.o. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Wydarzenie jest współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-27.
Było to wydarzenie o charakterze naukowo-technologicznym poświęcone nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj i region w oparciu o inteligentne specjalizacje. Tematyka tegorocznej edycji to wpływ środowiska i żywności na zdrowie człowieka, szeroko pojęty system edukacji oraz transformacja cybernetyczna i energetyczna przedsiębiorstw sektora MŚP. W ramach przedsięwzięcia przewidziano panele dyskusyjne, spotkania dedykowane kluczowym dla rozwoju regionu i kraju specjalizacjom, promujące współpracę między nauką a biznesem z uwzględnieniem wsparcia administracji samorządowej.
Prof. Gorynia, wygłosił wykład inauguracyjny na temat: „Kapitał zagraniczny w rozwoju i modernizacji gospodarki polskiej”.
Więcej o wydarzeniu [TUTAJ]
Relacja z wydarzenia: [TUTAJ] oraz
[TUTAJ]
Wypowiedź prof. Goryni w programie „Biznes to biznes” w TVP3 Bydgoszcz [obejrzyj cały program]
Wypowiedź prof. Goryni w programie „Biznes to biznes” w TVP3 Bydgoszcz [obejrzyj wypowiedź prof. Goryni]
2.11.2024 r.
Obchody 100-lecia oddania budynku szkolnego do użytku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu
W dniu 26.10.2024 odbyły się obchody 100-lecia oddania budynku szkolnego do użytku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.
W ramach obchodów zorganizowano mniejsze uroczystości m.in.: I bieg crossowy im. ks. Franciszka Olejniczaka na dystansie 5 km, spotkania koleżeńskie w salach, poczęstunek, wystawa zdjęć, kronik szkolnych, publikacji i prac artystycznych uczniów i absolwentów, uroczysta Akademia w GOK „Hutnik”. W obchodach uczestniczyło wielu gości, absolwentów, uczniów oraz osoby związane ze szkołą. Jednym z nich był prof. Marian Gorynia.
Relacja z wydarzenia:
– [TUTAJ]
– [TUTAJ]
26.10.2024 r.
Dzień Edukacji Finansowej
W dniu 23.10.2024 odbyły się obchody z okazji Dnia Edukacji Finansowej. Dzień Edukacji Finansowej został zrealizowany w ramach Roku Edukacji Ekonomicznej 2024. Ponadto jest częścią kampanii World Investor Week koordynowanej w Polsce przez UKNF. Organizatorem wydarzenia była Giełda Papierów Wartościowych.
Celem Dnia Edukacji Finansowej jest upowszechnianie wiedzy oraz wzrost kompetencji naszego społeczeństwa w zakresie edukacji z tego obszaru. Prof. Marian Gorynia był jurorem w debacie oxfordzkiej, której teza brzmiała: „W ramach edukacji ekonomicznej w Polsce, powinno się skoncentrować na rozpowszechnianiu wiedzy i umiejętności związanych z oszczędzaniem i inwestowaniem oraz promowaniu postaw przedsiębiorczych ponad naukę o podstawach funkcjonowania rynku pracy i prawach oraz obowiązkach pracownika i pracodawcy”.
Relacja z wydarzenia [TUTAJ] oraz [TUTAJ].
26.10.2024 r.
Jubileusz prof. Tadeusza Stryjakiewicza z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM
W dniu 22.10.2024 r. prof. Tadeusz Stryjakiewicz z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM obchodził 70 rocznicę urodzin oraz 45-lecie pracy w licznym gronie przyjaciół i współpracowników. Z tej okazji w Auli Lubrańskiego Collegium Minus odbyła się wspaniała uroczystość połączona z wręczeniem Medalu Homini Vere Academico.
Profesor Stryjakiewicz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu związany jest od 1977 r., gdzie pełnił wiele funkcji organizacyjnych m.in. prodziekana ds. nauki i kierownika studium doktoranckiego na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych, zastępcy dyrektora i dyrektora Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, kierownika Zakładu Geografii Ekonomicznej, członka Zespołu ds. Strategii Rozwoju UAM. Obecnie jest członkiem Rady Uczelni UAM.
Prof. Marian Gorynia miał przyjemność być gościem w uroczystości. Z prof. Tadeuszem Stryjakiewiczem współpracował m.in. w ramach Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów.
23.10.2024 r.
Szkolenie dotyczące procedur związanych z przeprowadzaniem postępowań awansowych na UWM
W dniu 21.10.2024 odbyło się spotkanie Ministra Nauki i członków Rady Doskonałości Naukowej z naukowcami na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Spotkanie miało na celu przekazać informację o zasadach przeprowadzania postępowań awansowych. W konferencji wziął udział także minister nauki Dariusz Wieczorek, który odpowiedział na liczne pytania dotyczące zmian w przygotowywanej nowelizacji Ustawy o szkolnictwie wyższym.
Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia Artura Woźniaka, kierownika Działu Prawnego i Rozwoju Kadr Naukowych RDN na temat nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, w czasie którego mówił on m.in. o postulatach RDN w zakresie ujednolicenia procedur oraz podstaw uzyskiwania awansów naukowych.
Następnie prof. dr hab. Marian Gorynia, zastępca przewodniczącego RDN mówił o kryteriach i procedurach w postępowaniu o nadanie tytułu naukowego profesora. Profesor zwrócił uwagę na jeden z wymogów, który stawia się kandydatom do tytułu, a który dotyczy wybitnych osiągnięć naukowych. Rzecz w tym, jak mówił prof. Gorynia, że pojęcie „wybitności” nie jest w ustawie zdefiniowane. Wiceprzewodniczący RDN przypomniał, że Rada nie oczekuje od recenzentów analizy bibliometrycznej prac naukowych kandydatów ani punktowej oceny ich dorobku – są one bezużyteczne podczas rozpatrywania wniosków o nadanie tytułu profesora. Od osób oceniających kandydata oczekuje się analizy merytorycznej jego osiągnięć.
Drugi z zastępców przewodniczącego RDN, czyli prof. dr. hab. Grzegorz Węgrzyn udzielił wskazówek na temat procedury przyznawania stopnia doktora habilitowanego. Profesor przypomniał m.in., że artykuły w czasopismach naukowych albo monografie same w sobie nie są osiągnięciami naukowymi. Są nimi wyniki badań uzyskane i opisane w artykułach lub książkach. Przy ocenie wniosku nie bierze się pod uwagę ani żadnych współczynników, ani tytułów czasopisma czy nazwy (choćby i prestiżowego) wydawnictwa.
Zastosowano również warunki o nadanie stopnia doktora, o których mówił prof. dr hab. Mansur Ranhama-Hezavah, sekretarz Rady Doskonałości Naukowej. W postępowaniach wszczynanych od 1 października 2019 roku powołuje się trzech recenzentów, a do obrony rozprawy doktorskiej może być dopuszczona osoba, która uzyskała co najmniej dwie pozytywne recenzje.
Relacja z wydarzenia [TUTAJ] oraz [TUTAJ].
18.10.2024 r.
Konferencja „Finanse dla biznesu” | Dni Przedsiębiorczości Poznań
W dniu 18.10.2024 odbyła się Konferencja Finanse dla biznesu. Inicjatywa jest przeprowadzana w ramach „Dni Przedsiębiorczości Poznań”. Organizatorami wydarzenia byli Miasto Poznań oraz Wielkopolski Fundusz Rozwoju.
Wydarzenie było okazją do bezpośredniego spotkania z wszystkimi ważnymi podmiotami, które oferują kapitał na cele obrotowe oraz inwestycje, a także wsparcie pozafinansowe, tj. konsultacje biznesowe, w tym prawne i podatkowe. Uczestnicy mieli możliwość spotkania się z praktykami biznesu, naukowcami mającymi doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami, ekspertami zajmującymi się prawem gospodarczym oraz przedstawicielami instytucji finansowych.
Prof. Marian Gorynia był panelistą podczas pierwszego panelu nt. „Ekonomia MŚP. Potrzeby i wyzwania”.
Relacja z wydarzenia [TUTAJ] oraz [TUTAJ], [TUTAJ]
16.10.2024 r.
I Mosińskie Forum Biznesu
W dniu 16.10.2024 odbyło się I Mosińskie Forum Biznesu. Organizatorem wydarzenia była Gmina Mosina – Urząd Miejski w Mosinie. Natomiast patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.
Głównym celem spotkania było stworzenie miejsca do dialogu i dyskusji na temat kierunków i rozwoju przedsiębiorczości w Gminie Mosina, wymiany dobrych praktyk oraz bieżącego kontaktu na linii samorząd — przedsiębiorcy. Jak podkreślili organizatorzy Forum ma służyć przekazywaniu ważnych z poziomu rozwoju gminy informacji związanych m.in. z planowaniem przestrzennym, inwestycjami czy rozwiązaniami komunikacyjnymi, jak również możliwościami pozyskiwania środków na wspieranie i rozwój przedsiębiorstw. Uczestnicy mieli możliwość rozmów z prelegentami, konsultacji oraz zadawania pytań.
Prof. Marian Gorynia wygłosił wykład pt. „Gospodarka umiaru – istota i wątpliwości”.
Relacja z Forum [TUTAJ] oraz [TUTAJ]
10.10.2024 r.
Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 na Politechnice Poznańskiej
W dniu 9.10.2024 odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 na Politechnice Poznańskiej. W tym dniu Politechnika Poznańska zainaugurowała 105 rocznicę polskiego wyższego szkolnictwa technicznego w Poznaniu.
W uroczystości wśród gości znaleźli się rektorzy i prorektorzy niepublicznych szkół wyższych oraz kanclerze uczelni miasta Poznania, byli rektorzy oraz zasłużeni profesorowie Politechniki Poznańskiej, przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, prezesi i dyrektorzy przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych miasta i województwa, prezesi i przewodniczący towarzystw, organizacji i związków oraz dyrektorzy banków współpracujących z naszą Uczelnią.
Prof. Marian Gorynia wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Gospodarka umiaru jako przejaw przesilenia cywilizacyjnego”.
Więcej o wydarzeniu [TUTAJ]
24.09.2024 r.
Edukacja Ekonomiczna wczoraj, dziś i jutro…
W dniu 24.09.2024 odbyło się seminaryjne posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Senatu RP. Spotkanie wpisuje się w obchody Roku Edukacji Ekonomicznej, ustanowionego przez Senat.
W seminarium wzięły udział osoby związane z edukacją ekonomiczną. Wśród nich był też prof. Marian Gorynia, jako prezes PTE. W swoim wystąpieniu opowiedział o sukcesach i wyzwaniach jakie stawia edukacja ekonomiczna w obecnych czasach.
Więcej o wydarzeniu [TUTAJ]
20.09.2024 r.
Konferencja Naukowa „Instytucjonalne i historyczne wymiary dyskusji o ekonomii i gospodarce”
W dniu 19.09.2024 r. odbyła się konferencja: „Instytucjonalne i historyczne wymiary dyskusji o ekonomii i gospodarce” połączona z Jubileuszem 70-lecia urodzin prof. dra hab. Marka Ratajczaka, organizowana przez Katedrę Makroekonomii i Badań nad Rozwojem UEP.
Wydarzenie uświetniło wydanie monografii naukowej „Instytucjonalne i historyczne wymiary dyskusji o ekonomii i gospodarce”. Monografia została wydana przez wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pod redakcją Katarzyny Szarzec oraz Beaty Woźniak-Jęchorek.
E-book jest dostępny na stronie wydawnictwa, pod adresem: https://wydawnictwo.ue.poznan.pl/book.html?isbn=978-83-8211-236-8.
W konferencji wzięło udział wielu znamienitych gości z UEP, ale też z innych zaprzyjaźnionych ośrodków naukowych jak: Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Komitetu Nauk Demograficznych PAN, Zespołu Nauk Społecznych Rady Doskonałości Naukowej i innych. Wśród gości był także prof. Marian Gorynia.
Podczas Konferencji zaplanowane zostały dwie sesje. Moderatorem jednej z nich zatytułowanej Instytucje w praktyce gospodarowania i wyzwania instytucjonalne, była prof. Elżbieta Mączyńska (SGH), a uczestnikami dyskusji panelowej byli: prof. Marian Gorynia (UEP), prof. Ryszard Kokoszczyński (Uniw. Warszawski), prof. Grzegorz Kołodko (ALK), prof. Andrzej Wojtyna (UE Kraków) i prof. Małgorzata Zaleska (SGH).
Więcej o wydarzeniu [TUTAJ]
6.09.2024 r.
Seminarium z cyklu: Społeczna Gospodarka Rynkowa
W dniach 5-6 września 2024 r. odbyło się polsko-niemieckie seminarium naukowe z cyklu: Społeczna Gospodarka Rynkowa pt. „W poszukiwaniu nowego ładu społeczno-gospodarczego w Unii Europejskiej i Ukrainie” (Auf der Suche nach einer neuen sozioökonomischen Ordnung in der Europäischen Union und der Ukraine), organizowane przez: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Fundację Konrada Adenauera we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.
Wydarzenie otworzyli: prof. UEK dr hab. Maria Urbaniec (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie / Polskie Towarzystwo Ekonomiczne), prof. UEK dr hab. Bernard Ziębicki (Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie), prof. dr hab. Marian Gorynia, (Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (online)) oraz David Gregosz (Dyrektor Fundacji Konrada Adenauera w Polsce).
Więcej o wydarzeniu:
– UEK [TUTAJ]
– PTE [TUTAJ]
5.09.2024 r.
XXXIII Forum Ekonomiczne
W dniach 3-5 września 2024 r. w Karpaczu odbyło się międzynarodowe Forum Ekonomiczne pod hasłem: „Czas nowych liderów: razem kształtując przyszłość”.
W wydarzeniu wzięło udział ponad 6 tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. W trakcie trwania Forum odbyło się ok. 500 paneli dyskusyjnych i debat. Do najważniejszych wydarzeń należały: Forum Cyberbezpieczeństwa, Forum Gospodarki Żywnościowej, czy Forum Ochrony Zdrowia. W Kongresie uczestniczyli głowy państw, politycy i samorządowcy, prezesi korporacji, ludzie kultury, uznani naukowcy, dziennikarze i przedstawiciele organizacji pozarządowych.
W tegorocznej edycji kluczowymi mówcami byli:
Dariusz Wieczorek – minister nauki
Krzysztof Gawkowski – minister cyfryzacji
Prof. dr hab. Alojzy Nowak – rektor Uniwersytetu Warszawskiego
Dominik Rozkrut – prezes Głównego Urzędu Statystycznego
Dariusz Blocher – prezes zarządu Unibep
Robert Korzeniowski – wielokrotny mistrz olimpijski
Ryszard Florek – prezes zarządu Fakro
Szymon Ogłaza – marszałek województwa opolskiego
Leszek Miller – były premier Rzeczypospolitej Polskiej
Artur Chołody – członek Rady Nadzorczej Alior Banku
Marian Gorynia – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego wzięli udział w panelu „Czy powinniśmy się martwić poziomem edukacji ekonomicznej w Polsce?”, który odbył się 3 września, a moderatorem był prof. dr hab. Marek Kośny, przewodniczący Rady Naukowej PTE.
Uczestnikami panelu byli:
– dr Paweł Chudziński, prezes Zarządu Aquanet SA,
– Drelich-Skulska, prorektor ds. współpracy międzynarodowej, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu,
– prof. dr hab. Marian Gorynia, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
– prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, honorowa prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie,
– Krzysztof Pietraszkiewicz, Związek Banków Polskich,
– Grzegorz Siemionczyk, money.pl, Wirtualna Polska,
– prof. dr hab. Marek Kośny, Przewodniczący Rady Naukowej PTE, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
Kolejny panel to „Gospodarczy Nowy Ład w Europie – perspektywa globalizacji i gospodarki umiaru – cz. II”, który również odbył się 3 września, moderatorem panelu był prezes PTE prof. dr hab. Marian Gorynia.
Uczestnikami panelu byli:
– dr Paweł Chudziński, prezes Zarządu Aquanet SA,
– dr Robin Maialeh, Instytut Badawczy Pracy i Spraw Socjalnych,
– dr hab. Dorota Niedziółka, prof. SGH, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie,
– prof. dr hab. Ewa Okoń-Horodyńska, Uniwersytet Jagielloński.
Podczas Kongresu odbyła się również debata zorganizowana przez Veolię pod tytułem: „Świat nie może czekać. Jak możemy wspólnie przyspieszyć ekologiczną transformację?”. W debacie, obok ekspertów z Veolii, wzięli udział: Jacek Jaśkowiak – Prezydent Poznania, profesor Marian Gorynia – Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dyskutowano o pilnej potrzebie przyspieszenia działań na rzecz ochrony klimatu. Moderatorem debaty była Magdalena Krukowska z magazynu Forbes.
Więcej o debacie
– [TUTAJ]
– [TUTAJ]
– [TUTAJ]
– [TUTAJ]
– [TUTAJ]
Więcej o Kongresie [TUTAJ]
6.07.2024 r.
AIB 2024 Conference
W dniach 2-6 lipca 2024 r. w Seulu odbyła się konferencja naukowa AIB 2024 Conference.
Prof. Marian Gorynia był panelistą sesji pod tytułem: „AIB-CEE Panel Proposal: The CEE Region on a New Wave of Transition: Towards a New Landscape of Value Chains, Upmarket Investments and Innovation Cooperation Amidst Turbulent Times”, która dotyczyła zagadnienia nowej fali transformacji.
Obok prof. Goryni uczestikami panelu byli również:
Chair: Lukasz Puslecki, Poznan University of Economics and Business
Discussant: Miroslaw Jarosinski, SGH Warsaw School of Economics
Panelists:
Lukasz Puslecki, Poznan University of Economics and Business
Piotr Trapczynski, Poznan University of Economics and Business
Miklos Kozma, Corvinus University of Budapest
Andreja Jaklic, University of Ljubljana
Marian Gorynia, Poznan University of Economics and Business
Barbara Jankowska, Poznan University of Economics and Business
Miroslaw Jarosinski, SGH Warsaw School of Economics
Malgorzata Stefania Lewandowska, SGH Warsaw School of Economics
Miklos Stocker, Corvinus University of Budapest
Więcej o wydarzeniu [TUTAJ] oraz [TUTAJ]
Program konferencji dostępny [TUTAJ]
25.06.2024 r.
III Forum Green Region – „Zmiany w gospodarce”
Dnia 25.06.2024 r. odbyło się III Forum Green Region w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Tematem wydarzenia było hasło: „Zmiany w gospodarce”. Organizatorami konferencji byli Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Think Tank UEW – Impact Dolny Śląsk, a partnerem Urząd Statystyczny we Wrocławiu.
Celem konferencji „Zmiany w gospodarce” była wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie adaptacji podmiotów gospodarczych i jednostek sektora publicznego do zmian zachodzących w gospodarce. Nowa sytuacja polityczna, jaka nastąpiła po wyborach parlamentarnych, tworzy impulsy do transformacji gospodarczej w wielu obszarach. Udostępnienie środków z funduszy unijnych może stać się znaczącą dźwignią rozwoju. Możliwości skorzystania z niej w dużym stopniu zależą od trafnego określenia kierunków, etapu oraz dynamiki zmian, które dokonują się w gospodarce.
Konferencję otworzyli prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska (Prorektor UEW ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej), prof. dr hab. Marian Gorynia (Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego), prof. dr hab. Czesław Zając (Rektor-elekt Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu) oraz Halina Woźniak (Dyrektor Urzędu Statystycznego we Wrocławiu).
Podczas sesji plenaranej prof. Gorynia wygłosił wykład „Transformacja w kierunku gospodarki umiaru”, będący wstępem do dyskusji z udziałem prof. dr hab. Bogusławy Drelich-Skulskiej, prof. dra hab. Mariana Goryni, prof. dra hab. Bogusława Fiedora (Honorowy Przewodniczący Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN), dra Marka Ignora (Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Funduszy Rozwoju), Krzysztofa Górki (Dyrektor DFR Inwestycyjny) oraz Haliny Woźniak.
Więcej o Forum [TUTAJ]
Relacja z wydarzenia [TUTAJ]